Din webbläsare stöds ej. För bästa upplevelsen rekommenderas en nyare version eller en annan webbläsare.
För att ge dig bättre service använder vi cookies. Genom att fortsätta på sidan godkänner du vår användning av cookies.

 

Kontakta oss

 

 

 
Västerås
Telefon: 021-41 13 00
Epost: : info@swetex.se

Jultider avvikelser
V.51 Fredag 23/12 7.00-12.00
V.52 Fredag 30/12 7.00-12.00
V.1  Torsdag  5/1   7.00-12.00

Västerås
Välkommen till Swetex i Västerås!
Måndag-Torsdag 07.00 - 16.30
Fredag 07.00 - 15.00
Lunchstängt 12.00-13.00
Lördag Stängt
Söndag Stängt
Kontakta oss

Kundservice telefon: 021-41 13 00
E-post: info@swetex.se

Fältmätargatan 16
721 35 Västerås
Personal
Säljare
Fredrik Nordborg

Mobil:073-042 43 01
Epost:
fredrik@swetex.se
Säljare
Jonas Ekerum


Butiksvärdinna
Lotta Wallinder

Borlänge
Telefon: 0243-80410
Epost: : daniel.busekist@swetex.se
Jultider avvikelser
V.51 Fredag 23/12 7.00-12.00
V.52 Fredag 30/12 Stängt
V.1  Torsdag  5/6   7.00-12.00
Borlänge
Välkommen till Swetex i Borlänge!
Måndag 07.30 - 12.00
Tisdag 13.00 - 16.00
Onsdag Stängt
Torsdag 7.30 - 12.00
Fredag 8.00 - 12.00
Lördag-Söndag Stängt
Kontakta oss

Kundservice telefon: 0243-80410
E-post: daniel.busekist@swetex.se

Svetsgränd 1
781 72 Borlänge
Personal
Säljare
Daniel Busekist

Mobil:072-204 65 48
Epost:
daniel.busekist@swetex.se
Gävle
Telefon: 026-10 04 60
Epost: gavle@swetex.se
Jultider avvikelser
V.51 Fredag 23/12 7.00-12.00
V.52 Fredag 30/12 7.00-12.00
V.1  Torsdag  5/1   7.00-12.00
Gävle
Välkommen till Swetex i Gävle!
Måndag-Torsdag 07.30 - 16.30
Fredag 07.30 - 15.00
Lunchstängt 12.00-13.00
Lördag Stängt
Söndag Stängt
Kontakta oss

Kundservice telefon: 026-10 04 60
E-post: gavle@swetex.se

Utjordsvägen 9A
802 91 Gävle
Personal
Säljare
Fredrik Hockman

Mobil:070-2898500
Epost:
fredrik.hockman@swetex.se


Epost:
gavle@swetex.se
Karlstad
Telefon: 070-379 71 87
Epost: : lars-gunnar@swetex.se

Jultider avvikelser
V.51 Fredag 23/12 7.00-12.00
V.52 Fredag 30/12 7.00-12.00
V.1  Torsdag  5/1   7.00-12.00

Karlstad
Välkommen till Swetex i Karlstad!
Måndag-Torsdag 07.30 - 16.30
Fredag 07.30 - 15.00
Lunchstängt 12.00-13.00
Lördag Stängt
Söndag Stängt
Kontakta oss

Kundservice telefon: 070-379 71 87
E-post: lars-gunnar@swetex.se

Elverumsgatan 1
652 21 Karlstad
Personal
Säljare
Lars-Gunnar Eriksson

Mobil:070-379 71 87
Epost:
lars-gunnar@swetex.se

Butiksvärdinna
Carola Olsson

Mobil:054-18 11 50
Epost:
carola@swetex.se
Uppsala
Telefon: 018-14 12 10
Epost: : uppsalabutiken@swetex.se
Jultider avvikelser
V.51 Fredag 23/12 7.00-12.00
V.52 Fredag 30/12 7.00-12.00
V.1  Torsdag  5/1   7.00-12.00
Uppsala
Välkommen till Swetex i Uppsala!
Måndag-Torsdag 07.30 - 16.30
Fredag 07.30 - 15.00
Lunchstängt 12.00-13.00
Lördag Stängt
Söndag Stängt
Kontakta oss

Kundservice telefon: 018-14 12 10
E-post: uppsalabutiken@swetex.se

Stångjärnsgatan 8
753 23 Uppsala
Personal
Säljare
Filip Lundin

Mobil:070-561 08 61
Epost:
filip.lundin@swetex.se
Eskilstuna
Telefon: 0730-772005
Epost: : krister.thomsen@swetex.se

Jultider avvikelser
V.51 Fredag 23/12 7.00-12.00
V.52 Fredag 30/12 7.00-12.00
V.1  Torsdag  5/1   7.00-12.00

Eskilstuna
Välkommen till Swetex i Eskilstuna!
Måndag-Torsdag 07.30 - 16.30
Fredag 07.30 - 15.00
Lunchstängt 12.00-13.00
Lördag Stängt
Söndag Stängt
Kontakta oss

Kundservice telefon: 0730-772005
E-post: krister.thomsen@swetex.se

Fältmätargatan 16
721 35 Västerås
Personal
Säljare
Krister Thomsen

Mobil:073 - 077 20 05
Epost:
krister.thomsen@swetex.se
Stockholm
Telefon: 0730-422012
Epost: : pasi.danzmayr@swetex.se
Jultider avvikelser
V.51 Fredag 23/12 7.00-12.00
V.52 Fredag 30/12 7.00-12.00
V.1  Torsdag  5/1   7.00-12.00
Stockholm
Välkommen till Swetex i Stockholm!
Måndag-Torsdag 07.30 - 16.30
Fredag 07.30 - 15.00
Lunchstängt 12.00-13.00
Lördag Stängt
Söndag Stängt
Kontakta oss

Kundservice telefon: 0730-422012
E-post: pasi.danzmayr@swetex.se

Fältmätargatan 16
721 35 Västerås
Personal
Säljare
Pasi Danzmayr

Mobil:0730-422012
Epost:
pasi.danzmayr@swetex.se
Örebro
Telefon: 019-611 13 50

Jultider avvikelser
V.51 Fredag 23/12 Stängt
V.52 Tis-Tors 27/12-29/12  7.00-12.00  Fredag 30/12 stängt
V.1  Mån-Tors 2/1-5/1  7.00-12.00

 

Örebro
Välkommen till Swetex i Örebro!
Måndag-Torsdag 07.30 - 16.30
Fredag 07.30 - 15.00
Lunchstängt 12.00-13.00
Lördag Stängt
Söndag Stängt
Kontakta oss

Kundservice telefon: 019-611 13 50
E-post: blomberg@swetex.se

Adolfsbergsvägen 6
702 24 Örebro
Personal
Säljare
Mikael Blomberg

Mobil:0730-42 22 32
Epost:
blomberg@swetex.se

Butiksvärdinna
Camilla Böörs Tilly

Mobil:019-611 13 50
Epost:camilla@swetex.se
Linköping
Telefon: 070-600 00 04
Epost: : mikael@swetex.se

Jultider avvikelser
V.51 Fredag 23/12 7.00-12.00
V.52 Tis-Torsd 27-29/12 stängt Fredag 30/12 7.00-12.00
V.1  Torsdag  5/1   7.00-12.00

Linköping
Välkommen till Swetex i Linköping!
Måndag-Torsdag 07.00 - 16.30
Fredag 07.00 - 15.00
Lunchstängt 12.00-13.00
Lördag Stängt
Söndag Stängt
Kontakta oss

Kundservice telefon: 070-600 00 04
E-post: mikael@swetex.se

Gillbergagatan 34
582 73 Linköping
Personal
Säljare
Mikael Palm

Mobil:070-600 00 04
Epost:
mikael@swetex.se


Centrallager
Telefon: 0702-46 66 73
Epost: order@swetex.se

Jultider avvikelser
V.51 Fredag 23/12 7.00-12.00
V.52 Fredag 30/12 7.00-12.00
V.1  Torsdag  5/1   7.00-12.00

Centrallager
Välkommen till Swetex centrallager i Hallstahammar!
Måndag-Torsdag 07.00 - 16.30
Fredag 07.00 - 15.00
Lunchstängt 12.00-13.00
Lördag Stängt
Söndag Stängt

Kontakta oss

Kundservice telefon: 0702-46 66 73
E-post: order@swetex.se

Cementvägen 4
734 32 Hallstahammar

Personal
Lager/logistikchef
Jari Överkvist

Mobil:0702-46 66 73
Epost:
jari@swetex.se
Chaufför/lager
Fredrik Björkvall

Chaufför/lager
Magnus Woldert


Chaufför/lager
Andreas Blanksvärd R


Chaufför/lager
Petra Johansson


Chaufför/lager
Daniel Karlsson

 

Kontaktuppgifter

 

VD/inköp
Daniel Nykvist

Mobil:
0730-42 22 30
Epost:
daniel@swetex.se

---

Vice VD/Maskinansvarig
Peder Heljeberg

Mobil:070-561 08 63
Epost:
peder@swetex.se

---

Verksamhetschef
Magnus Nerin

Mobil:073-042 22 27
Epost:
magnus@swetex.se


Administration

Ekonomiansvarig
Susanne Gradenäs

Mobil:021-40 31 01
Epost:
susanne@swetex.se

 

Ekonomi
Anna-Karin Bäckström

Mobil:021-40 31 18
Epost:anna-karin@swetex.se

 

Inköp

Mikael Nilsson
Mobil:021-40 31 22
Epost:mikael.nilsson@swetex.se

 

Webshop/Support

Katarina Johansson
Mobil:021-40 31 02
Epost:Katta@swetex.se

Service

Teamledare Service
Patrik Myhrman

Mobil:021-40 31 05
Epost:
patrik@swetex.se

---

Servicetekniker
Jonathan Sjunnesson

Mobil:0730-42 22 26
Epost:
jonathan.sjunnesson@swetex.se

---

Servicetekniker
Andreas Lindgren

Mobil:021-40 31 08
Epost:
andreas.lindgren@swetex.se

---

Servicetekniker
Fredrik Andersson

Mobil:070-243 81 69
Epost:
fredrik.andersson@swetex.se

---

Servicetekniker
Tomas Rask

Mobil:0730-42 22 25
Epost:tomas.rask@swetex.se

---

Servicetekniker
Pierre Dernsjö

Tel:021-41 13 00
Epost:service@swetex.se

Produkten har lagts i din varukorg Visa varukorgenTill kassan